Салонот за убавина Био Аестетик ги нуди сите услуги поврзани со нега на лице меѓу кои најсовремени третмани за обликување на линии и трајна шминка.Вешто, професионално и секогаш расположен персонал во салонот ќе се потруди да ви излезе во пресрет на сите ваши желби.
Уживајте во пријатна и опуштена атмосфера а притоа и во третманот на трајна шминка со кои резултати ќе бидете сигурно задоволни. 
_ Стручниот тим на Био Аестетик ве очекува _

ЦЕНОВНИК


 • Депилација
 • Цели нозе
  350
 • Пола нозе
  150
 • Раце
  150
 • Интима
  200/250
 • Стомак
  50
 • Грб
  50/100
 • Пазуви
  100
 • Надусница со веѓи
  150
 • Цело лице
  150
 • Масажи
 • Масажа на лице
  150
 • Масажа на лице со врат и деколте
  300
 • Медицинска масажа на грб
  400
 • Антицелулитна масажа
  300
 • Маникир и педикир
 • Класичен педикир
  500
 • Класичен маникир
  200
 • Маникир со гел лак
  400
 • Гел лак на нозе
  400
 • Наливни нокти
  700
 • Гел на природни нокти
  500
 • Надградба на нокти со типсови
  700
 • Гел лак на раце
  400
 • Fibroblast
  3000-24000
 • Комбинирани пакети
 • Комплетна депилација со класичен педикир
  1000
 • Комплетна депилација со маникир со гел лак
  1000
 • 10 антицелулитни масажи
  2000
 • 10 боди врапинг
  1500
 • Третмани за лице
 • Класичен третман на лице
  600
 • Класичен третман на лице со маска според типот на кожата
  900
 • Третман на сува кожа со термо маска и билки
  600
 • Лекување на акни на лице
  900
 • Длабинска детоксикација на лице
  600

ТРАЈНА ШМИНКА

 • Надоградба на свилени трепки
  3.500
 • Корекција на трепки (до 5 недели)
  1.200
 • Корекција на трепки (после 5 недели)
  1.500
 • Корекција на трепки (после 8 недели)
  2.000
 • Исцртување на веѓи
  9.000
 • Сенчење на веѓи
  6.000
 • Исцртување на веѓи кај Alopecia Areata
  12.000
 • Eyeliner на долен капак
  3.600
 • Eyeliner на горен капак
  4.900
 • Исцртување линија на трепки
  3.500
 • Контури на усни
  6.000
 • Контури на усни со сенчење на аглите
  8.000
 • Комплетно исцртување на усни со тотално сенчење
  10.000

ANTI AGE ТРЕТМАНИ

 • Третман на лице
  900
 • Третман на врат и деколте
  900
 • Третман на раце (предна и задна страна)
  600
 • Третман на стомак
  900
 • Третман на нозе и заднак
  1.300
 • Anti age масажа на лице
  900
 • Anti age масажа на врат и деколте
  900
 • Anti age масажа на грб
  900

Ласерска епилација

 • Епилација на лице (една регија)
  300
 • Епилација на брада
  600
 • Епилација над усни
  600
 • Епилација на пазуви
  1500
 • Епилација на бикини зона
  2500